Relax Hood är en mjuk och stilren hoodie med avslappnad passform. Den medeltunga fleeceblandningen av bomull och återvunnen polyester ger plagget en bekväm känsla, samtidigt som bomullsytan skapar goda förutsättningar för dekorering.
Hoodien har drop shoulder, känguruficka, fodrad huva i samma material och ribbade ärmslut. Den är utan dragsko för ett renare uttryck och har tear-out label för en mer diskret finish. Lämpar sig väl för tryck och brodyr.
OBS: AS Colour produkter säljs ej utan märkning.
| Antal | 1 | 100 | 250 |
|---|---|---|---|
| Pris/st | 381,00 | 339,00 | 307,00 |
AS Colour är ett premiummärke från Nya Zeeland som specialiserar sig på blanka kvalitetsplagg för tryck, brodyr och personlig design. Sedan starten 2005 har varumärket byggt sitt sortiment kring hållbara basplagg med genomtänkt passform, noggrant utvalda material och en finish som lämpar sig särskilt väl för dekorering.
Deras produkter är skapade för att hålla länge, både i känsla och uttryck. Med fokus på kvalitet erbjuder AS Colour stilrena plagg som fungerar lika bra för företag, kreatörer och varumärken som vill skapa profilkläder med ett professionellt resultat.
| Artikelnummer | AC5161-1 |
| Storlek | XS-5XL |
| Material | 320g/m2 |
| Tvättråd | Rekommenderas att tvätta i 30 grader, ej torktumlas |
| Ursprungsland | Vietnam |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |
Som kund hos oss på Swagg kan du helt enkelt vara trygg i att man alltid erbjuds den bästa lösningen för just dig. Vi lägger stor energi på att grundligt möta alla era önskemål utan att tumma på kvaliteten. Kontakta oss på telefon eller mejl!