Strömlinjeformat baslager med ¼ dragkedja och H2X-Dry-tyg som transporterar bort fukt från huden. Rutnätsfleece som hjälper till att hålla värmen samtidigt som det ger utmärkt luftflöde och andningsförmåga. Materialet är konstruerat för att vara extremt hållbart mot slitage. Kontrastfärgade sömmar och dragkedja.
| Antal | 1 |
|---|---|
| Pris/st | 657,00 |
1977 i British Colombia, Kanada började Blake Annable tillverka tekniska kläder. Idag är Stormtech känt för mycket hög kvalitet och design. Plaggen är utvecklade och testade i Kanadas tuffa klimat. Man använder sig av de främsta materialen för att kunna möta de hårda krav som väder och vind ställer på ett plagg. Stormtechs kollektion består av tekniska och innovativa jackor, tenniströjor, t-shirts och byxor. Allt fokuserar på moderna modeller med hög funktionalitet.
| Artikelnummer | HTZ-1_Dolphin |
| Material | 95% polyester, 5% spandex dubbelstickad fleece |
| Vikt | 240 g/m2 |
| Övrig information | S-5XL (4-5XL endast i utvalda färger) Snabbtorkande tyg Material som andas Hållbar mot slitage Kontrastfärgade sömmar |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
| Lagersaldo S | Expresslager: 0 st | Europalager: 195 st |
| Lagersaldo M | Expresslager: 0 st | Europalager: 456 st |
| Lagersaldo L | Expresslager: 0 st | Europalager: 865 st |
| Lagersaldo XL | Expresslager: 0 st | Europalager: 721 st |
| Lagersaldo XXL | Expresslager: 0 st | Europalager: 417 st |
| Lagersaldo 3XL | Expresslager: 0 st | Europalager: 106 st |
| Lagersaldo 4XL | Expresslager: 0 st | Europalager: 52 st |
| Lagersaldo 5XL | Expresslager: 0 st | Europalager: 38 st |
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |
Som kund hos oss på Swagg kan du helt enkelt vara trygg i att man alltid erbjuds den bästa lösningen för just dig. Vi lägger stor energi på att grundligt möta alla era önskemål utan att tumma på kvaliteten. Kontakta oss på telefon eller mejl!