Dark Denim Comfort Man

Dark Denim Comfort Man

Jeansskjorta, klassisk modell i mörkblå denim som är förtvättad för att få ett unikt utseende och mjukt material. Herr i Slim Fit samt Comfort med button down krage och turn down krage för dam. Snittet på dam är något
insvängt. Vikt: 6,5oz


Antal


kr

Antal 1
Pris/st 649,00

CottoVer®

CottoVer Collection är kläder som har tillverkats med hänsyn till människa och miljö. Plaggen är certifierade av Svanen, GOTS och Oeko Tex. All bomull är 100 % ekologisk och Fairtrade-certifierad. En certifierad produkt uppfyller den aktuella organisationens kriterier och har blivit oberoende kontrollerad. Cottover har valt märkningar som tillsammans täcker både kvalitet, hälsa, miljö och arbetsvillkor.


Visa samtliga produkter frånCottoVer®
Artikelnummer 141056-830
Modell Herr
Material 100% Fairtrade Bomull
Ursprungsland India
Förpackning 20 st
Nettovikt 0.442 kg
Bruttovikt 0.464 kg
Leveranstid 1-2 dagar.
Tvättråd Maskintvätt 40 grader, Blekning är inte tillåtet, Torktumla ej, Strykning. Högsta tillåtna temperatur 150 grader
Certifikat OEKO-TEX, Fairtrade, GOTS Organic
Prisinformation Alla priser är SEK exkl. moms.
Lagersaldo 4 st
Lagersaldo 64 st
Lagersaldo 26 st
Lagersaldo 12 st
Lagersaldo 30 st
Lagersaldo 5 st
Lagersaldo 12 st

Relaterade Produkter

Kom i kontakt med oss

Som kund hos oss på Swagg kan du helt enkelt vara trygg i att man alltid erbjuds den bästa lösningen för just dig. Vi lägger stor energi på att grundligt möta alla era önskemål utan att tumma på kvaliteten. Kontakta oss på telefon eller mejl!

Kontakta oss!