Wenatchee Jacket Women

Wenatchee Jacket Women

Wenatchee Jacket ger dig ett utmärkt skydd under kalla vintrar. Den är idealisk för alla slags utomhusaktivitet men håller dig även varm på vägen till jobbet. Upp till 50% av tyget är i återvunnet polyestergarn från plastavfall. Trots att jackan är riktigt varm väger den ytterst lite. Den luftiga vadderingen från Sustans DuPont - Sorona ® har en blandning av syntetiska samt förnybara naturfibrer. Jackans tyg och vaddering har pressats ihop i kanaler som är gjorda helt utan sömmar. Huvan är justerbar och avtagbar och jackan är utrustad med en tvåvägsdragkedja och en knappslå som stänger vinden ute.

- YKK 2-vägsdragkedja framtill
- Fickor framtill samt innerficka med dragkedja
- Dold knappslå
- Avtagbar och justerbar huva med hög krage framtill




Antal


Tryck


kr

Antal 1
Pris/st 1839,00

Cutter & Buck™

Amerikanskt livsstilsvarumärke med rötterna golfen men som nu lanserar en ny modern casual/business line i premium kvalitéer.


Visa samtliga produkter frånCutter & Buck™
Artikelnummer 351461-580
Kön Dam
Material Yttertyg: 50% återvunnen polyester, 50% polyester. Vaddering: 100% polyester. Foder: 100% polyester
Skötselråd Maskintvätt vid 30 grader Ylle Handprogram max 400 varv centrifugering ej bollar, Tvätta separat, Blekning är inte tillåtet, Torktumla på låg temperatur, Hängtorkas, Stryk ej, Ej kemtvätt
Vikt 928 gram
Antal i kartong 8
Varukod 6210300090
Ursprungsland CN
Förpackning 1
Prisinformation Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original.
Lagersaldo 264 st
Lagersaldo 414 st
Lagersaldo 250 st
Lagersaldo 266 st
Lagersaldo 238 st
Lagersaldo 186 st

Relaterade Produkter

Kom i kontakt med oss

Som kund hos oss på Swagg kan du helt enkelt vara trygg i att man alltid erbjuds den bästa lösningen för just dig. Vi lägger stor energi på att grundligt möta alla era önskemål utan att tumma på kvaliteten. Kontakta oss på telefon eller mejl!

Kontakta oss!