Servera klassiska cocktails med stil i Koyoi martiniglas från Blomus. Glaset har en elegant, låg silhuett med en bred kupa som ger dukningen ett modernt och sofistikerat uttryck - perfekt för allt från en klassisk Dry Martini till andra välkomponerade cocktails.
Koyoi är designat av Kazushige Miyake och tillverkat i munblåst glas, vilket ger varje glas en fin hantverksmässig känsla. Den nätta formen ligger behagligt i handen och passar lika fint till festliga tillfällen som till en avslappnad aperitif med vänner.
Produktinformation:
Serie: Koyoi
Designer: Kazushige Miyake
Material: Munblåst glas
Volym: 11 cl
Höjd: 8 cm
Diameter: 10 cm
Tål diskmaskin: Ja
BLOMUS innehåller ett sortimentet med över 700 artiklar i områdena -pure nature -pure home -pure taste & pure wellness. Blomus jobbar med stilren design, fantastisk funktion och kvalité på samtliga sina produkter. Blomus är namnet för design i rostfritt stål av SKS Design Tyskland. Företaget grundades 1921 och är ett familjeägt bolag i femte generationen. För oss är design inte ett självändamål, utan en viktig del av det vardagliga livet. Därför är vår filosofi att skapa produkter som kombinerar enkelhet och funktion med skönhet, bland annat genom att mjuka upp den kalla och sterila ytan av rostfritt stål genom kombinationer med andra material.
"Välkommen till vår värld av designprodukter".
| Artikelnummer | BL64493 |
| Fraktinformation | Frakt tillkommer, maila oss för pris |
| Förpackning | Kommer i en förpackning. |
| Förpackning | Kommer i en förpackning. |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |
Eget tryckeri i Stockholm sedan 1984. Ring, skriv eller chatta, så kommer du i kontakt med någon som verkligen kan profilering och produktion.