
Med What"s Up/ Nothing Much har Frida Fjellman utvecklat sina Erik Höglund-inspirerade glasskulpturer med samma individuella uttryck. Fjellman har valt att lyfta fram de egenskaper som tilltalar henne - det glansiga, flödiga, med det fascinerande och det lekfulla. Objektet i limiterad upplaga från Kosta Boda Artist Collection är munblåst på fri hand i Kosta, med handtillverkade öron, som klipps på i efterhand.
Kosta Boda är ett av världens främsta varumärken inom glas och glaskonst. Teknik och känsla har förfinats i hjärtat av Smålands skogar ända sedan 1742. Deras glas är färgstarka, modiga, underfundiga och provocerande. Det sticker ut och tar för sig. Kosta Boda är sann passion.
Artikelnummer | 7670008 |
Material | Kristallglas |
EAN | 7321646043286 |
Ursprung | Sweden |
Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Nuvarande | 29 |
Vad | Antal | Pris/st | Total |
---|---|---|---|
{description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
TOTAL | {total} |
Som kund hos oss på Swagg kan du helt enkelt vara trygg i att man alltid erbjuds den bästa lösningen för just dig. Vi lägger stor energi på att grundligt möta alla era önskemål utan att tumma på kvaliteten. Kontakta oss på telefon eller mejl!